Kozí

Nejprodávanější

3 položek celkem
Kendamil Kozí batolecí mléko 3 (800 g) DHA+ RP77000210
Kendamil Kozí kojenecké mléko 1 (800 g) DHA+ RP77000209
Kendamil Kozí pokračovací mléko 2 (800 g) DHA+ RP77000256

Kozí mléko je svým složením blíž mateřskému mléku než mléko kravské a oproti němu obsahuje i větší množství některých živin. Lidský trávicí trakt si s ním poradí snadněji než s kravským, protože obsahuje minimum (obvykle jen stopové množství) bílkoviny A1 β-kasein, která může u některých jedinců vyvolávat zánětlivou odezvu trávicího traktu.

Kozí mléko v žaludku vytváří jemnější hmotu, kterou snadněji zpracovávají bříška dětí citlivých na křeče a nadýmání. Jednou ze základních složek každého mléka je tuk, který se v něm vyskytuje v podobě drobných kuliček obalených lipo-proteinovou membránou. U kozího mléka jsou tukové kuličky oproti kravskému mléku menší, což je další důvod, proč jej lépe tráví. Nespornou výhodou kozího mléka je i to, že ve srovnání s kravským obsahuje víc prebiotických oligosacharidů a také HMO (Human Milk Oligosaccharides), což jsou oligosacharidy mateřského mléka.

Základ mléka Kendamil Kozí tvoří kozí A2 mléko s převahou A2 β-kaseinu, který je pro člověka stravitelnější než běžnější A1 β-kasein obsažený v naprosté většině kravských mlék.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení